» Lino Rimšos misterija „Senasis tikėjimas“ – Gruzijos gyventojams
Информация к новости
  • Просмотров: 629
  • Автор: Irma
  • Дата: 21-12-2018, 16:47
21-12-2018, 16:47

Lino Rimšos misterija „Senasis tikėjimas“ – Gruzijos gyventojams

Категория: ---

Vilniaus rusų folkloro ansamblis „Arinuška“ gavo kvietimą 2019 m. pristatyti Lino Rimšos misteriją „Senasis tikėjimas“ Gruzijoje. Kvietimą pasirašė Garbingas Gruzijos kinematografų sąjungos prezidentas, režisierius Eldar Šengelaja ir Tarptautinio kultūros centro „Integracija XXI“ generalinė direktorė, menotyros mokslų daktarė Tamara Kerečašvili.
2018 m. gruodį įvyko darbinis Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro atstovų vizitas Tbilisyje, kurio metu buvo derinamos šio svarbaus tarpvalstybinio projekto detalės. Įvyko susitikimai su įžymaus Tbilisio D. Kachidze simfoninio orkestro vadovybe, o taip pat su Tbilisio V.Saradžišvili valstybinės konservatorijos direktoriumi ir dirigentu. „Aptariama galimybė surengti koncertus Tbilisyje ir Batumyje“ – pranešė Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro direktorė Irena Zacharova. „Pasirodymas su tokiu įžymiu orkestru kaip D.Kachidze orkestras, mums – didelė garbė! Ne mažiau svarbus koncertas su Tbilisio konservatorijos orkestru. O jeigu tai bus trys koncertai – Tbilisyje ir Batumyje – tai bus tiesiog likimo dovana. Beje, konservatorijos orkestrą mes kviečiame į Lietuvą 2020 m. Šį nuostabų projektą padėjo organizuoti Tamara Kerečašvili – mūsų gera draugė, žmogus, kuris visą gyvenimą skiria menui!“. Taip pat įvyko susitikimas su Lietuvos ambasadoriumi Gruzijoje Giedriumi Podžiūnu, kuris patikino, kad kultūros ryšių tarp Gruzijos ir Lietuvos vystymuisi šis projektas labai svarbus ir sulauks Ambasados palaikymo. Gastrolės suplanuotos 2019 m. rudeniui.
Misterija „Senasis tikėjimas“ su dideliu pasisekimu buvo pristatyta programoje „Vilnius – Europos kultūros sostinė-2009“ Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, vėliau - Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre, Maskvos tarptautiniuose Muzikos Namuose, 2016 m. - Rusijos Gnesinų muzikos akademijoje Maskvoje (Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui), 2017 m. - koncertų salėje „Jaani kirik“ Sankt Peterburge (koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai). Kūrinys sulaukė pripažinimo ir aukšto muzikos kritikų įvertinimo. “Senojo tikėjimo” kompaktinė plokštelė Lietuvoje buvo išleista net du kartus, o vėliau teisė išleisti šį albumą buvo suteikta garsiai Didžiosios Britanijos kompanijai ARC Music. Tokia sėkminga patirtis įkvėpė organizatorius tęsti tradiciją ir taip gimė kūriniai: A.Doinikovo „Etnosfera – naujas tradicijų dvelksmas“, G.Rimkaus – Rimkevičiaus „Liaudiškoji rapsodija“, J.Jurkūno „Iš šio miesto“, L.Rimšos „Moterų giesmės“, A.Martinaičio „Sakmė apie gyvenimą“, Z.Bružaitės „Koliažai“, A.Šenderovo „Dedikacija“, kurie buvo pristatyti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Pastovus premjerų partneris-atlikėjas – Lietuvos kamerinis orkestras.
Dėkojame už palaikymą Tarptautiniam kultūros centrui „Integracija XXI“, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos Respublikos ambasadai Gruzijoje.
Lino Rimšos misterija „Senasis tikėjimas“ – Gruzijos gyventojams
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Архив новостей

Февраль 2021 (5)
Январь 2021 (7)
Декабрь 2020 (5)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (7)
Сентябрь 2020 (9)
^