
Daugiataučio miesto meras Remigijus Šimašius, apsilankęs festivalio atidaryme Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, pasveikino žiūrovus ir jubiliejinio festivalio atlikėjus - daugiau nei 50 geriausių folkloro kolektyvų iš dvylikos šalių ir Respublikų.
„,Pokrovskije kolokola“ ir Vilnius – neatsiejami lyg vienas kito atspindys: tradicinis festivalis, jungiantis šiuolaikinę muzikos kalbą ir senąsias vertybes margame daugiatautiškumu ir tolerancija garsėjančiame mieste, – kur puikiai dera modernumas ir senovė, margumas ir įvairovė. „Pokrovskije kolokola“ – tai šventė žmonių vienybei, draugams ir bendraminčiams, įvairių kultūrų atstovų dialogui. Nuoširdžiai dėkoju organizatoriams už ilgametę veiklą, garsinančią Lietuvos vardą ne tik sostinėje, bet ir už jos ribų“, – sakė Vilniaus meras.

Šiandien (lapkričio 12 d.) Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos kolektyvai ir solistai iš iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos. Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Rusijos, Respublikos Marij El, Respublikos Tyva, Ukrainos, Vengrijos.

Iki lapkričio 15 dienos festivalio lankytojus džiugins Vaikų folkloro asamblėja, geriausių tradicinio liaudies dainavimo ir šokių specialistų meistriškumo kursai, tautodailės darbų mugė, kurioje bus galima pasimokyti liaudies amatų, respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatų koncertas, „Baltų-slavų paralelės“, „Festivalio dalyvių meniniai portretai“, „Muzika gurmanams“, sakralinės muzikos koncertas, liaudies šokio vakaras, knygų apie Lietuvos sentikių kultūrinį paveldą prezentacija, apvalaus stalo diskusija „Tradicinė Centrinės ir Rytų Europos kultūra: tyrimai, išsaugojimas ir populiarinimas“, ir daugelis kitų renginių.
Nuo 2009 metų organizuojamas festivalis pavadintas pravoslavų šventės - Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsaugos (Pokrov Presviatoj Bogorodicy) garbei. Jo sumanytoja ir meno vadovė – Irena Zacharova.
Foto: D.Matvejev©
Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt
Originalas >>>