» » » » Daugiataučiame Vilniuje skamba ,,Pokrovskije kolokola“
Информация к новости
  • Просмотров: 7750
  • Автор: arinuska.lt
  • Дата: 12-11-2015, 19:29
12-11-2015, 19:29

Daugiataučiame Vilniuje skamba ,,Pokrovskije kolokola“

Категория: ru » Проекты » Покровские колокола

Daugiataučiame Vilniuje skamba ,,Pokrovskije kolokola“Vilniuje prasidėjo X-asis Tarptautinis folkloro festivalis ,,Pokrovskije kolokola“. Nuo trečiadienio iki sekmadienio sostinėje koncertuos įvairių tautų liaudies muzikos atlikėjai, vyks žymių etnografijos specialistų meistriškumo kursai, dailės darbų parodos, tautodailės ir kulinarinio paveldo mugės, edukacinės programos studentams ir moksleiviams, mokslinės konferencijos, apvalūs stalai, kūrybiniai susitikimai, liaudies šokio vakarai.

Daugiataučio miesto meras Remigijus Šimašius, apsilankęs festivalio atidaryme Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, pasveikino žiūrovus ir jubiliejinio festivalio atlikėjus - daugiau nei 50 geriausių folkloro kolektyvų iš dvylikos šalių ir Respublikų.

„,Pokrovskije kolokola“ ir Vilnius – neatsiejami lyg vienas kito atspindys: tradicinis festivalis, jungiantis šiuolaikinę muzikos kalbą ir senąsias vertybes margame daugiatautiškumu ir tolerancija garsėjančiame mieste, – kur puikiai dera modernumas ir senovė, margumas ir įvairovė. „Pokrovskije kolokola“ – tai šventė žmonių vienybei, draugams ir bendraminčiams, įvairių kultūrų atstovų dialogui. Nuoširdžiai dėkoju organizatoriams už ilgametę veiklą, garsinančią Lietuvos vardą ne tik sostinėje, bet ir už jos ribų“, – sakė Vilniaus meras.

Daugiataučiame Vilniuje skamba ,,Pokrovskije kolokola“Ypatingą festivalio atidarymo vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vieno koncerto metu festivalio dalyviams ir svečiams buvo pristatytos net dvi kompozitoriaus Lino Rimšos premjeros - „Moterų giesmės“ ir misterijos „Senasis tikėjimas“ orkestrinė versija.

Šiandien (lapkričio 12 d.) Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos kolektyvai ir solistai iš iš Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos. Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Rusijos, Respublikos Marij El, Respublikos Tyva, Ukrainos, Vengrijos.

Daugiataučiame Vilniuje skamba ,,Pokrovskije kolokola“Šventėje tradiciškai dalyvauja geriausi Lietuvos tautinių mažumų folkloro kolektyvai.

Iki lapkričio 15 dienos festivalio lankytojus džiugins Vaikų folkloro asamblėja, geriausių tradicinio liaudies dainavimo ir šokių specialistų meistriškumo kursai, tautodailės darbų mugė, kurioje bus galima pasimokyti liaudies amatų, respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatų koncertas, „Baltų-slavų paralelės“, „Festivalio dalyvių meniniai portretai“, „Muzika gurmanams“, sakralinės muzikos koncertas, liaudies šokio vakaras, knygų apie Lietuvos sentikių kultūrinį paveldą prezentacija, apvalaus stalo diskusija „Tradicinė Centrinės ir Rytų Europos kultūra: tyrimai, išsaugojimas ir populiarinimas“, ir daugelis kitų renginių.

Nuo 2009 metų organizuojamas festivalis pavadintas pravoslavų šventės - Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsaugos (Pokrov Presviatoj Bogorodicy) garbei. Jo sumanytoja ir meno vadovė – Irena Zacharova.

Foto: D.Matvejev©
Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt
Originalas >>>
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Архив новостей

Liepa 2022 (2)
Birželis 2022 (3)
Gegužė 2022 (5)
Balandis 2022 (3)
Kovas 2022 (6)
Sausis 2022 (3)
^