» » VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai
Informacija prie naujienos
  • Peržiūrėta: 3582
  • Autorius: NIKITA
  • Data: 22-04-2017, 21:10
22-04-2017, 21:10

VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai

Kategorija: lt

Lietuvoje pasibaigė VI respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tradicijų paveldėtojai“. Šiais metais konkurse dalyvavo rekordinis folkloro kolektyvų ir solistų, taip pat chorų ir mėgėjų ansamblių iš Vilniaus, Visagino, Klaipėdos, Palangos, Kauno, Utenos, Šalčininkų skaičius, o tai byloja apie augantį susidomėjimą liaudies kultūra.

Pagrindinis nugalėtojų apdovanojimas – teisė dalyvauti tarptautiniame festivalyje „Pokrovskije kolokola“, kuris tradiciškai rengiamas rudenį Vilniuje. Pasirodyti scenoje greta unikalių liaudies kolektyvų – tradicijų saugotojų iš įvairių šalių, be to, geriausiose sostinės salėse – nelengva užduotis. Bet vertinimo komisijos nuomone, su šia užduotimi daugelis susitvarkė.

Kaip ir praeitais metais, aukščiausiai balai atiteko kolektyvams, atliekantiems autentišką liaudies muziką. Stilizuotas programas atliekantiems ansambliams taip pat buvo suteikti laureatų vardai, bet be teisės dalyvauti festivalyje „Pokrovskije kolokola“.

Folkloro kategorijos laureatų diplomai ir teisė dalyvauti festivalyje „Pokrovekije kolokola“ buvo suteikti:

Slavų tradicinės muzikos mokyklos grupei „Malyš“ (vadovė Ingrida Fedaravičiūtė, koncertmeisteris Viktor Žabrov);

Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro rusų folkloro ansamblio „Arinuška“ jaunučių grupei (vadovai Arina Zacharova, Irma Fedaravičiūtė, koncertmeisteris Viktor Žabrov);

Visagino kultūros centro rusų folkloro ansambliui „Bylina“ (vadovė Elena Churakova);

Klaipėdos folkloro asociacijos „Vėčiora“ jaunimo grupei, „Aitvaro“ gimnazijos folkloro studijos „Veretioncė“ vyresniajai grupei (vadovė Marija Serebriakova);

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos rusų folkloro ansamblio „Arinuška“ jaunučių grupei (vadovai Arina Zacharova, Irma Fedaravičiūtė, koncertmeisteris Viktor Žabrov);

Visagino kultūros centro vaikų ukrainiečių folkloro ansambliui „Makivka“ (vadovė Anna Tarakanova);

Visagino kultūros centro vaikų rusų folkloro ansambliui „Žavoronok“ (vadovė Elena Churakova);

Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro lenkų folkloro ansamblio „Turgielanka“ jaunimo grupei (vadovė Vladislova Šilobrit, choreografė Liliana Tatol);

Klaipėdos „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos folkloro studijai „Veretioncė“ (vadovė Marija Serebriakova);

Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro rusų folkloro ansamblio „Arinuška“ jaunimo grupei (vadovai Nikolaj Zacharov, Irena Zacharova, Ingrida Fedaravičiūtė);

Visagino kultūros centro ukrainiečių folkloro ansambliui „Kalyna“ (vadovė Marina Betina);

Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro rusų folkloro ansamblio „Arinuška“ vyrų grupei (vadovai Nikolaj Zacharov, Viktor Žabrov);

Visagino kultūros centro modernaus folkloro ansamblio „Prazdnik“ vyrų vokalinei grupei (vadovas Ilya Churakov);

Klaipėdos baltarusių bendrijos „Krynica“ sekmadieninės mokyklos ansamblis „Verasok“ (vadovė Valentina Snigur);

Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro Viktorijos Malyškinos (vokalas) ir Vladimiro Malyškino (bajanas) duetui (vadovė Arina Zacharova);

Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos Jevdokijos ir Marijos Bondarenko (vokalas), Aleksandro Bondarenko (bajanas) trio (vadovai Arina Zacharova, Nikolaj Zacharov);

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos atlikėjai Jekaterinai Mikulec (vadovas Nikolaj Zacharov);

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos atlikėjai Darjanai Zimuš (vadovas Nikolaj Zacharov);

Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos liaudies atlikėjui Morkui Guželiui (vadovė Rasa Guželienė);

Mėgėjų mano kategorijos laureatų diplomai kolektyvams, atliekantiems stilizuotą programą buvo suteikti:

VDU “Rasos” gimnazijos mišriam jaunimo ansambliui GAJA (vadovai Danutė Šaučiūnienė, Mindaugas Šikšnius);

Vilniaus miesto Vladislavo Sirokomlės gimnazijos lenkų liaudies dainų ir šokių ansamblio „Wilenka“ jaunimo grupei (vadovė Janina Labul);

VKC ir pensininkų klubo chorui „Melodija“ (vadovė Svetlana Basistaja);

Visagino kultūros centro lenkų dainų ansambliui ,,Tumelianka“ (vadovė Svetlana Mikelskaitė);

Visagino kultūros centro baltarusių liaudies dainų ansambliui ,,Svitanak“ (vadovė Jelena Piščikienė);

Visiems kitiems kolektyvams ir solistams buvo suteikti atminimo diplomai, jie galės dalyvauti Vaikų folkloro asamblėjos, kuri jau šeštą kartą taps ryškiu tarptautinio festivalio „Pokrovskije kolokola“ akcentu kūrybinėse laboratorijose, meistriškumo kursuose ir mažųjų amatininkų mugėje. Konkurso organizatoriai ir vertinimo komisijos nariai – Slavų tradicinės muzikos mokykla, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras bei partneriai – Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus Rotušė, Visagino kultūros centras – sveikina visus jo nugalėtojus!
Konkurso direktorė Irena Zacharova.

VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai


VI respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai
Gerbiamas lankytojau, Jus lankotes svetainėje kaip neužregistruotas lankytojas. Mes rekomenduojame Jums užsiregistruoti arba prisijungti prie savo paskyros

Naujienų archyvas

Май 2019 (4)
Март 2019 (2)
Февраль 2019 (3)
Январь 2019 (11)
Декабрь 2018 (9)
Ноябрь 2018 (7)
^