» » » » Vilniuje prasidėjo festivalis „Pokrovskije kolokola“
Информация к новости
  • Просмотров: 267
  • Автор: Yulia
  • Дата: 12-11-2020, 15:01
12-11-2020, 15:01

Vilniuje prasidėjo festivalis „Pokrovskije kolokola“

Категория: Покровские колокола, lt, Informacija, Projektai

Jau antrą savaitę Vilniuje vyksta XV tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“. Organizatoriai nepabūgo iššūkių ir padarė viską, kad festivalis - nors ir kitokio formato, pasikeitusiomis renginių datomis – įvyktų ir padovanotų Lietuvos gyventojams šventę.
Net ir tokiu sunkiu, ypač kultūros sektoriui metu, festivalio dalyviai atrado galimybes atvykti į Lietuvą. Jų visai nedaug, bet tai ištikimiausi festivalio draugai – kolektyvai iš Sakartvelo, Rusijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos.
Šiuo metu pasirodymai įrašomi ir jau netrukus Jūs pamatysite nepakartojamą tradicinių dainų atlikimą. Vyks ir tiesioginės renginių transliacijos - koncertą „Muzika gurmanams“ realiuoju laiku stebėsime lapkričio 13 d. 15 val.
Visą savaitę vyksta meistriškumo pamokos ir tradicinės kultūros istorijos paskaitos. Dalis šių renginių organizuojama nuotoliniu būdu, kiti, laikantis visų atsargumo priemonių vyksta įprastai.
Kaip ir buvo numatyta lapkričio 13 d. vyks konferencija ir apskritojo stalo diskusija „Išsaugoti negalima pakeisti: globalizacijos poveikis liaudies tradicijų tęstinumui“. Renginiai organizuojami mišriu būdu – atvykusieji į festivalį nuotoliniu būdu bendraus su tais dalyviais, kurie dėl pandemijos atvažiuoti negalėjo.
Festivalio pradžios koncertas nukeltas į kovo 24 d. Festivalio klausytojų laukia ypatinga premjera – vieno žymiausių Lietuvos kompozitorių Lino Rimšos kūrinys, parašytas drauge su Gintautu Venislovu ir Jievaru Jasinskiu „Buvo tokia diena“, skirtas karaimų tautai ir jo istorijai. Festivalio organizatoriai tiki, kad tuo metu pandemija pasibaigs ir mes vėl galėsime būti drauge.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Архив новостей

Январь 2022 (3)
Декабрь 2021 (5)
Ноябрь 2021 (12)
Сентябрь 2021 (13)
Август 2021 (6)
Июнь 2021 (5)
^