» » X TARPTAUTINĖ VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO ASAMBLĖJA
Informacija prie naujienos
  • Peržiūrėta: 415
  • Autorius: Yulia
  • Data: 5-10-2020, 21:00
5-10-2020, 21:00

X TARPTAUTINĖ VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO ASAMBLĖJA

Kategorija: lt, Projektai, Pokrovskije kolokola lt

Lapkričio 12 Vilniuje prasidės X tarptautinė vaikų ir jaunimo folkloro asamblėja – tikra šventė mažiesiems tradicinės liaudies kultūros mylėtojams ir jų šeimoms.
Lietuvos ir užsienio šalių suaugusiųjų folkloro kolektyvų meistriškumo pamokos įvairių tautų vaikams ir jaunimui vyks lapkričio 12 d. 10 val. Viešbučio Ecotel konferencijos salėje. Etninės kultūros specialistai padės jauniems dalyviams tobulinti savo muzikinius gebėjimus, atlikimo įgūdžius, gilinti žinias apie jų atliekamą tradiciją bei susipažinti su kitomis liaudies muzikos tradicijomis.
Lapkričio 12 d. 18 val. šventiniame Asamblėjos pradžios koncerte Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje dalyvaus Lietuvos tautinių bendruomenių ir lietuvių vaikų ir jaunimo ansambliai iš visos Lietuvos bei užsienio šalių folkloro kolektyvai.
Lapkričio 13 d. 10 val. Viešbučio Ecotel konferencijos salėje prasidės III Jaunųjų folkloristų konferencija „Mano šeima – mano ištakos“. Dalyviai drauge su savo pedagogais ir tėvais parengs ir pristatys pranešimus - įdomiausius atpasakojimus apie savo šeimą, jos istoriją, šeimos narių ir protėvių likimus. Numatoma tema: „Auksinės mūsų bočių rankos“. Konferencijos tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą domėtis savo ištakomis, ugdyti jų pagarbą savo protėviams. Dalyvavimas konferencijoje ugdys pagarbą ne tik savo tautai ir šeimai, bet ir tėvynės istorijai.
Tą pačią dieną Vilniaus įvairių tautų mokyklose Lietuvos ir užsienio šalių suaugusiųjų folkloro kolektyvai surengs koncertus-paskaitas mokiniams. Ansambliai pristatys ryškiausius savo atliekamų programų pavyzdžius, iliustruodami juos vaikams suprantama kalba atpasakojimais ir paaiškinimais. Tokiu būdu vaikai, dauguma kurių neturėjo galimybės susipažinti su įvairių tautų etnine kultūra, praplės savo akiratį.
Lapkričio 14 d. nuo 11 val. Vilniaus Rotušėje vyks baigiamoji Vaikų folkloro asamblėjos diena, kurioje dalyvaus vaikų kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų ir užsienio šalių.
Rotušės fojė vyks kūrybinės dirbtuvės „Lietuvos tradicinių amatų meistrai – vaikams“. Čia visi norintys savo rankomis galės pasigaminti lėlę, išmokti diržų audimo ar įžymiųjų Vilniaus verbų rišimo technikų, sužinoti liaudiško siuvinėjimo, linų ir vilnos senovinio apdirbimo, Bronzos amžiaus papuošalų, juvelyrikos iš metalo gamybos, molio lipdymo, popierinių gėlių lankstymo ir ekslibrio paslapčių.
Asamblėjos koncerte išvysime geriausius vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvus iš Varėnos, Visagino, Vilniaus, Klaipėdos, Šalčininkų r. ir kt.
X vaikų ir jaunimo folkloro asamblėją užbaigs koncertas „Įvairių šalių folkloro kolektyvai – vaikams“. Rotušės koncertų salėje savo meistriškumą demonstruos užsienio šalių bei Lietuvos tautinių bendrijų folkloro ansambliai.
Renginiai nemokami.
Gerbiamas lankytojau, Jus lankotes svetainėje kaip neužregistruotas lankytojas. Mes rekomenduojame Jums užsiregistruoti arba prisijungti prie savo paskyros

Naujienų archyvas

Liepa 2022 (2)
Birželis 2022 (3)
Gegužė 2022 (5)
Balandis 2022 (3)
Kovas 2022 (6)
Sausis 2022 (3)
^