» » Jubiliejinis respublikinis konkursas “Tradicijų paveldėtojai” tęsiasi
Informacija prie naujienos
  • Peržiūrėta: 300
  • Autorius: Yulia
  • Data: 25-09-2021, 17:00
25-09-2021, 17:00

Jubiliejinis respublikinis konkursas “Tradicijų paveldėtojai” tęsiasi

Kategorija: lt, Informacija, Nuotraukų galerija, Projektai, Tradicijų Paveldėtojai

Rugsėjo 25 d. Visagino kultūros centre įvyko paskutinė X respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa. Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras jau dešimt metų organizuoja šį svarbų kultūrinį renginį, suteikiantį „folkloro“ nominacijos laureatams teisę dalyvauti prestyžiniame tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“.
Atlikėjus vertino profesionali komisija: Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro direktorė, folkloro ansamblio "Arinuška" vadovė, mokytoja - ekspertė Irena Zacharova; Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokslo centro etnomuzikologijos skyriaus vedėja Varsa Zakarienė; Vilniaus rusų folkloro centro direktorius, folkloro ansamblio "Arinuška" vadovas, mokytojas - ekspertas Nikolajus Zacharovas; Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos mokytoja, ukrainiečių folkloro ansamblio "Sviato" vadovė, folkloro ansamblio "Arinuška" jaunučių grupės vadovė Arina Zacharova; Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro vyriausioji specialistė Jekaterina Bieliauskienė.
Tradiciškai konkurso dalyviai varžėsi dviejose nominacijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Ir vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių.
- Pastebima, kad net esant sudėtingai pandemijos situacijai, kolektyvai tobulėja. Tai vyksta, nes jiems suteikiama unikali galimybė mokytis iš garsių folkloro specialistų, iškilių asmenybių iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos ir kitų šalių vasaros etninės kultūros mokykloje "Tradicija". Toks bendradarbiavimas nuspalvina naujomis spalvomis atlikėjų pasirodymus.
- Ačiū, kad mokotės laiudies tradicijų, kad saugote svarbiausią kiekvienos tautos vertybę - savo kalbą, muziką, šokius ir papročius! – padėkojo perklausos dalyviams Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro direktorė Irena Zacharova. Ir pakvietė visus nugalėtojus lapkričio 13 d. į Vilniaus rotušę, kurioje vyks iškilmingas konkurso uždarymo renginys.
Visagino perklausoje laureatais tapo:

1. Rusų folkloro ansamblis „Bylina“ (vad. Elena Churakova);
2. Rusų vaikų folkloro ansamblis „Žavoronok“ (vad. Elena Churakova);
3. Ukrainiečių vaikų folkloro ansamblis „Makivka“ (vad. Natalja Osypova);
4. Ukrainiečių folkloro ansamblis „Kalyna“ (vad. Natalja Osypova).
Stilizuotos liaudies kūrybos nominacijoje laureatu tapo rusų dainų vokalinis ansamblis „Rodnik“ (vad. Tatajana Turočkina).
Išsiskyrė ir konkurso diplomantai, ypatingai totorių folkloro ansamblis „Miras“ (vad. Irina Zacharenko), kuris be fonogramos dainuodamas atskleidė savitus totorių muzikinės kultūros pavidalus: dermę, su kalba susijusią muzikinę artikuliaciją.

Konkurso organizatorius – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras sveikina visus dalyvius bei pedagogus ir linki kūrybinės sėkmės. Dėkojame mūsų partneriams – Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Lietuvos kultūros tarybai, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybei, Visagino kultūros centrui, savaitraščiui „Obzor“.

Jubiliejinis respublikinis konkursas “Tradicijų paveldėtojai” tęsiasi

Jubiliejinis respublikinis konkursas “Tradicijų paveldėtojai” tęsiasi

Jubiliejinis respublikinis konkursas “Tradicijų paveldėtojai” tęsiasi

Jubiliejinis respublikinis konkursas “Tradicijų paveldėtojai” tęsiasi
Gerbiamas lankytojau, Jus lankotes svetainėje kaip neužregistruotas lankytojas. Mes rekomenduojame Jums užsiregistruoti arba prisijungti prie savo paskyros

Naujienų archyvas

Июнь 2022 (2)
Май 2022 (5)
Апрель 2022 (3)
Март 2022 (6)
Январь 2022 (3)
Декабрь 2021 (5)
^