» » Tarptautinis festivalis „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia
Informacija prie naujienos
  • Peržiūrėta: 544
  • Autorius: Vladimir
  • Data: 21-10-2018, 20:21
21-10-2018, 20:21

Tarptautinis festivalis „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia

Kategorija: lt, Kultūrų dialogas, V. Spivakovo fondas Lietuvoje

Tarptautinės programos „Kultūrų dialogas“ festivalis „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” jau penkioliktąjį kartą džiugins Lietuvos sostinės gyventojus ir svečius. Slavų tradicinės muzikos mokykla, šiais metais švenčianti savo 20 metų sukaktį, yra festivalio iniciatorė ir pagrindinė jo organizatorė. Gruodžio ir sausio mėnesiais įvyks keturi nepakartojami koncertai bei paroda: gruodžio 14 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje ansamblis „Arinuška“, švenčiantis savo veiklos 20-metį, kartu su Algirdu Klova pristatis programą „Liaudies romansų ir dainų auksinis fondas”. Gruodžio 19 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyks tarptautinį pripažinimą pelniusio pianisto Andrejaus Korobeinikovo koncertas; sausio 11 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje žiūrovai susitiks su ansamblių „Erqvani“ iš Gruzijos; sausio 18 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos Vladimiro Spivakovo Tarptautinio labdaros fondo stipendininkai. Gruodžio mėn. Vilniaus Rotušėje galima bus susipažinti su fotomenininko Dmitrijaus Matvejevo darbų serija „Kultūrų dialogas“. Tai savotiškas Slavų tradicinės muzikos mokyklos ir Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro bendro darbo rezultatas, kurio tikslas – aktyvaus tarpkultūrinio įvairių tautų dialogo plėtra.

„Liaudies romansų ir dainų auksinis fondas” – nauja festivalio organizatorių programa, kurioje skambės miesto, kazokų, čigonų, našlaičių, žiaurieji romansai ir meilės dainos, atliekami folkloro ansamblio “Arinuška”. Rusiškai dainai būdingas nepaprastas lyrizmas, platus užmojis ir drąsa, stipri jėga ir energija. Dainoje lyg veidrodyje atsispindi šalies istorija ir žmonių likimai su visais vargais bei džiaugsmais. Koncerte kolektyvas atliks tiek mėgstamus ir žinomus, tiek visai negirdėtus rusų liaudies romansus ir dainas, kurios gyvuoja nuo 19 amžiaus iki mūsų dienų.
Tarptautinis festivalis  „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia

Įkurtas 1998 m. Irenos ir Nikolajaus Zacharovų iniciatyva Vilniuje, rusų folkloro ansamblis „Arinuška“ – kolektyvas, kuris sujungia mokslinį folkloro tyrinėjimą ir profesionalų jo atlikimą, liaudies muzikos tradicijas ir šiuolaikinę muzikinę kultūrą. Ypatingą vietą repertuare užima Lietuvos sentikių tradicinė kultūra. Kolektyvas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse, yra daugelio konkursų ir festivalių laureatas. „Arinuška“ nuolat dalyvauja Valstybinės reikšmės kultūrinėse programose: 2009 m. Lietuvos vardo tūkstantmečio dainų šventėje (organizavo tautinių mažumų kolektyvų pasirodymų programą); Lietuvos ir Rusijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečio minėjime Maskvoje; Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime Sankt Peterburge. Kolektyvas nusifilmavo vaidybiniuose filmuose “Karas ir taika”. Ansamblis koncertuoja su nuostabiais dirigentais, įvairių žanrinių krypčių atlikėjais ir kolektyvais. Yra išleistos nemažai kompaktinių plokštelių. 2013 m. Lino Rimšos kūrinys "Senasis tikėjimas", kuris buvo specialiai sukurtas šiam kolektyvui, sudomino britų kompaniją ARC MUSIC, kuri išleido kompaktinę plokštelę. Tais pačiais metais - CD „Rusų liaudies romansai” buvo įtrauktas į garsios čekų STUDIO FONTANA muzikos bibliotekos katalogą, kuriame pristatomi išskirtiniai pačių iškiliausių užsienio muzikantų įrašai. 2013 m. gegužės mėnesį belgų žurnalas Le Canard Folk tradiciškai paskelbė geriausią mėnesio CD, ja buvo pripažinta „Arinuškos” CD „Rusų liaudies romansas”.

Vilniaus rotušėje visą gruodį galima bus aplankyti Vilniaus fotomenininko Dmitrijaus Matvejevo darbų parodą „KULTŪRŲ DIALOGAS“. Darbuose atvaizduoti įdomiausi bendravardės programos momentai, kurios rėmuose vykdomi festivaliai „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ ir „Pokrovskije kolokola“.

Pianistas Andrej Korobeinikov – tai vienas ryškiausių jaunosios kartos muzikantų, neeilinė, stebinanti savo pasiekimais asmenybė. Atlikėjas būdamas vos 19 metų baigė Valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją aukso medaliu (savo laiku tik legendiniam S. Rachmaninovui pavyko tai padaryti tokio jauno amžiaus), vėliau stažavosi Karališkame muzikos koledže Londone, o sulaukęs 20 metų pianistas tapo 20 skirtingų Rusijos, JAV, Italijos, Portugalijos, Didžiosios Britanijos, Niderlandų ir kt. šalių tarptautinių konkursų nugalėtoju. Šiandien A. Korobeinikovo koncertai rengiami geriausiose pasaulio koncertinėse salėse – Maskvos valstybinės konservatorijos, Los Andželo „Walt Disney Concert Hall“, Milano „Sala Verdi“, Paryžiaus „Salle Alfred Cortot“, Tokijaus „Hamarikyu Asahi Hall“, Londono „Wigmore Hall“, Zagrebo „Vatroslav Lisinski“; jis bendradarbiauja su garsiausiais dirigentais – Vladimiru Aškenazi, Džonu Akselrodu, Konstantinu Orbelianu, Jošinori Kavači, Ovidiu Balan, Eduardu Serovu. Šis pianistas pasižymėjo kaip neeilinė asmenybė ir kitose srityse. Dvylikos metų jis įstojo į Europos tesės universiteto fakultetą Maskvoje, kurį su pagyrimu baigė 2003 metais. Nuo 2003 iki 2004 metų šiame universitete dėstė „Valstybės ir teisės teoriją“, „Žemdirbystės teisę“, „Romos teisę“, „Intelektualios nuosavybės teisę“. Publikavo keletą artistų – atlikėjų teisių įvykdymo problemoms skirtų mokslinių straipsnių. 21 metų jis baigė Maskvos valstybinio universiteto aspirantūrą, tapo San-Marino Tarptautinės mokslų akademijos nariu, išmoko esperanto kalbą. Žiūrovai, pabuvoję Andrejaus Karabeinikovo koncerte, vykusiame festivalyje „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje“ 2013 metais, iki šiol prisimena kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, vadovaujamu Maestro Juozo Domarko, atliktą Pirmąjį Dmitrijaus Šostokovičiaus koncertą. Šių metų koncerte skambės S. Rachmaninovo, F. Chopino, F. Liszto kūriniai.

Tarptautinis festivalis  „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia


Gruzijos folkloro ansamblis „Erqvani“
Gruzinų liaudies, sakralinė polifoninė, miesto folkloro bei šiuolaikinė chorinė muzika. Tautinio identiteto skleidėjas, tarptautinių kultūrinių mainų puoselėtojas, lietuvių dievinamo ir išsiilgto subtilaus, sodraus gruziniško dainavimo perlas – folkloro jaunimo ansamblis „Erqvani“ – atvyksta į Vilnių. „Erqvani“ įkurtas 2001 m. Tbilisio Gruzijos folkloro rūmuose. Per savo veiklos metus kolektyvas pasiekė didelių laimėjimų, tapęs daugkartiniu nacionalinių bei tarptautinių festivalių, konkursų laureatu, apdovanotas valstybiniu „V-vega“ diplomu. „Erqvani“ keturis kartus iškovojo tarptautinių konkursų grand prix. III tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje Paryžiuje kolektyvas apdovanotas Auksiniu diplomu – pagrindiniu festivalio prizu. 2014 m. „Erqvani“ tapo IX tarptautinio folkloro festivalio „Pokrovskije kolokola“ laureatu. 2017 m., III nacionaliniame konkurse, vykdytame chorinės sąjungos, valstybinio folkloro centro bei Tbilisio miesto merijos, „Erqvani“ iškovojo du aukso medalius – už liaudies dainų atlikimą bei tradicinį gruziniškąjš dainavimą. Tais pačiais metai „Erqvani“ Batumyje buvo apdovanotas tarptautinio festivalio – konkurso, kuriame dalyvavo 18 šalių kolektyvai, grad prix. „Erqvani“ nuolat bendradarbiauja su Šventosios Trejybės arkikatedra „Sameba“, o taip pat Patrijarcho rezidencija. Kalėdinių ir Velykinių švenčių metu „Erqvani“ drauge su kitais kolektyvais bei chorais gieda Šventosios Trejybės arkikatedroje. 2009 m. Patrijarcho rezidencija ansambliui suteikė Gruzijos kultūros ambasadoriaus vardą. Šiandien ansamblyje dainuoja jau penktos kartos atlikėjai. „Erkvani“ repertuarą sudaro įvairių žanrų kūriniai. Kolektyvas yra įrašęs keturias kompaktines plokšteles.

Choro vadovas – Kachaber Šakišvili – Tbilisio valstybinės konservatorijos chorinio dirigavimo fakulteto absolventas. Nuo vaikystės dalyvavo ansamblio „Martve“ veikloje. Vėliau Kachaber Šakišvili dainavo chorinėje Valstybinio akademinio ansamblio „Rustavi“ kapeloje. Per daugiau nei du dešimtmečius Kachaber Šakišvili Gruzinų folkloro rūmuose išugdė ne vieną dainininkų kartą.
Tad šis koncertas yra naujas susitikimas su ansambliu, jo meistriškumu ir nepakartojama šventiška nuotaika dvelkiančia programa.

Tarptautinis festivalis  „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia


Sausio 18 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertuos Tarptautinio Vladimiro Spivakovo labdaros fondo stipendininkai. Šiais metais fondas Lietuvai dovanoja jaunųjų talentų, daugelio konkursų laureatų, įžymaus Maskvos pedagogo, pianistės M. Marčenko moksleivių - Valentino Malinino (Maskvos centrinės muzikos mokyklos 10 kl.) ir Timofejaus Vladimirovo (Maskvos P. Čaikovskio valstybinės konservatorijos I kurso studentas) – koncertą. Programoje - J. S. Bacho, Ž.F.Ramo, F. Shuberto, N. Paganinio, F. Vaksmano, F. Šuberto, F. Liszto, F. Mendelssohno, A. Scriabino, I. Friedmano, S. Rachmaninovo ir kitų kompozitorių kūriniai.
Maestro Vladimiras Spivakovas apie programą „Kultūrų dialogas“: „Aš džiaugiuosi, kad mūsų kūrybinis dialogas tampa tradiciniu, ir tai – geras ženklas, nes kultūra yra ta vienintelė sala, kurioje viešpatauja sutarimas, savitarpio supratimas ir iš tikrųjų draugiški santykiai – visa tai, be ko neįsivaizduojamas pasaulis. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mano draugai iš Lietuvos, mano gerbiamieji kolegos, iš savo pusės daro viską, kas tik įmanoma, kad triumfuotų harmonija...“
Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas, prof. Saulius Sondeckis: „Tarptautinio Vladimiro Spivakovo labdaros fondo veikla nusipelno aukščiausio pripažinimo ir pačių gražiausių susižavėjimo žodžių. Didinga asmenybė, rusų kultūros elito atstovas, vienas iš labiausiai pripažintų pasaulio muzikantų Vladimiras Spivakovas didelę savo kūrybinio gyvenimo dalį yra pašventęs jaunajai kartai. Jis atveria kelią jaunimui, kad šis galėtų atskleisti ir ugdyti savo talentus. Pirmuosius žingsnius scenoje, dalyvavimą koncertuose, kuriuos organizuoja fondas, įdėmiai stebi pats didysis Maestro ir jo artimiausieji bendražygiai – Jekaterina Širman ir Piotras Gulko. Galima tik pasvajoti apie tokį rūpinimąsi jaunimu.
Aš į ateitį žiūriu su pasitikėjimu, nes drąsiai ateina naujoji muzikos elito karta. Fondo veikloje mane kaip muzikantą stebina be galo kruopšti ir kokybiška globotinių atranka, kuri vyksta ne tik Rusijoje, bet ir beveik visame pasaulyje. Fondo veiklos mastai tiesiog stulbina, tokius darbus pajėgūs atlikti tik talentingi žmonės. Tikiuosi, kad Lietuvos ir V. Spivakovo fondo ryšiai tvirtės ir atneš daug naudos mūsų šalies jaunimui.
Aš iš visos širdies sveikinu, užmezgus bendradarbiavimą, ir ypač todėl, kad V. Spivakovo fondo veiklą Lietuvoje atstovauja puiki programos „Kultūrų dialogas“ organizatorė, Slavų tradicinės muzikos mokyklos direktorė Irena Zacharova. Pažindamas ją kaip nenuilstančią rusų muzikos kultūros propaguotoją Lietuvoje ir prisimindamas jos puikiai organizuotus rusų bei lietuvių muzikantų koncertus, neabejoju, kad ir fondas sulauks vertingą paramą.“


Tarptautinis festivalis  „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia
Tarptautinis festivalis  „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” kviečia


Festivalio globėjai, partneriai, organizatoriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinė filharmonija, Tarptautinis Vladimiro Spivakovo labdaros fondas, Slavų tradicinės muzikos mokykla
Gerbiamas lankytojau, Jus lankotes svetainėje kaip neužregistruotas lankytojas. Mes rekomenduojame Jums užsiregistruoti arba prisijungti prie savo paskyros

Naujienų archyvas

Rugsėjas 2020 (1)
Rugpjūtis 2020 (1)
Liepa 2020 (7)
Birželis 2020 (1)
Gegužė 2020 (1)
Kovas 2020 (3)
^